Podgląd aplikacji - Zarządzanie promocją regionalną i lokalną z turystyką biznesową
Zarządzanie promocją regionalną i lokalną z turystyką biznesową

Celem studiów podyplomowych Zarządzanie promocją regionalną i lokalną z turystyką biznesową jest zapoznanie z tematyką poprzez  przekazanie wiedzy i umiejętności związanych z profesjonalną promocją turystyczną w obrębie gmin, powiatów oraz regionów.

Studenci w szczególności zostaną zapoznani z technikami pracy, które wiążą się z przygotowaniem do skuteczniejszej i bardziej skoordynowanej promocji, łączącej doświadczenia, działania i interesy różnych podmiotów (samorządów terytorialnych, zawodowych organizacji branżowych i podmiotów gospodarczych działających w turystyce). Ponadto w trakcie studiów studenci mają możliwość nabycia bardzo cennej umiejętności, którą jest przygotowanie i promocja projektów finansowanych z UE.

Kandydaci na studia podyplomowe muszą posiadać wykształcenie wyższe i legitymować się dyplomem ukończenia studiów I stopnia lub studiów II stopnia, ewentualnie jednolitych studiów magisterskich. Należy dokonać opłaty wpisowego oraz wpłaty za pierwszy semestr. Rekrutacja odbywa się na podstawie kolejności zgłoszeń.

Warunkiem zaliczenia studiów i uzyskania świadectwa są pozytywne wyniki wszystkich zaliczeń i egzaminów oraz przystąpienie i uzyskanie oceny pozytywnej z egzaminu końcowego.

10 x 320,00 zł = 3200,00 zł

Metody kształcenia

Wykorzystywane metody kształcenia, na studiach Podyplomowych, to nie tylko klasyczne wykłady, ćwiczenia, seminaria, laboratoria, konwersatoria, ale też studia przypadków, projekty (w tym małe formy filmowe), spotkania i projekty z praktykami, praktyki w działach personalnych.

Kluczowe przedmioty:

• Gospodarka w regionie
  • Aktywizacja i komunikowanie społeczności lokalnej
  • Marketing internetowy – komunikacja internetowa
  • PR- zarządzanie gminą
  • Zarządzanie marką
  • Finanse samorządu terytorialnego
  • Systemy informacyjne w zarządzaniu
  • Strategia medialna w reklamie
  • Merchandising

Absolwent studiów:

• jest przygotowany organizacyjnie i ekonomicznie do pracy w sektorze turystycznym publicznym i komercyjnym,
  • potrafi zarządzać przedsiębiorstwem turystycznym,
  • potrafi prowadzić skoordynowane działania promocyjne na szczeblu regionalnym i lokalnym,
  • potrafi prowadzić promocję turystyczną regionu w kraju i za granicą,
  • potrafi tworzyć i rozwijać produkt turystyczny w regionie,
  • potrafi inicjować i wspomagać plany rozwoju i modernizacji infrastruktury turystycznej,
  • zna zasady prowadzenia badań i analiz marketingowych w dziedzinie turystyki.